Ukrainian San Antonio

View Original

Announcement: Season 2 Батьківська Хата. Homestead.

Ukrainian-American education project Батьківська Хата.Homestead. has kicked off its second season on January 7, 2022.

Україно-американський освітній етнопроєкт «Батьківська Хата.Homestead», який поєднує українській народний одяг різних етнографічних регіонів кінця XIX – початку XX ст., розпочав другий сезон 7 січня 2022 року.

The project was jointly created by the teams of Батьківська Хата. Homestead and Ukrainian San Antonio. Since project’s inception in December 2020, it has gained wide recognition and success. There have been more than 40 photo sessions to capture the authentic Ukrainian clothing and the homesteads of corresponding regions of Ukraine.

Проєкт підготований командами «Батьківська Хата. Homestead» та Ukrainian San Antonio. Він існує трохи понад рік. За цей період відзнято понад 40 фотоісторій, відбулося дев’ять виставкових подій – як персональних, так і у складі потужних українських заходів. Експозиції робіт побачили у США, Україні та Казахстані.

На другий сезон проєкту було відзнято майже усі основні етнографічні регіони: Буковину, Волинь, Гуцульщину, Закарпаття, Київщину, Лемківщину, Опілля, Поділля, Покуття, Полісся, Полтавщина, Чернігівщина та показано вбрання з дуже рідкісних регіонів Нижнього Подніпров’я (Дніпропетровська область) та Слобожанщини (Харківська область).

Водночас залишилося кілька регіонів, які важко знімкувати - або немає повного строю, або не зберіглося жодної хати.

Також виконавцям проєкту вдалося поглибитись не тільки в основні регіони, а й в різні райони та селища однієї місцевості.

«Як було анонсовано попередньо, розпочато зйомки проєкту у США. Створюємо фотоісторії на фоні відомих будівель того чи іншого штату. Бо для наших дітей, народжених в діаспорі, батьківська хата знаходиться у Сполучених Штатах, але вони пам’ятають звідки походить їх рід. Наразі вже зроблено декілька фотоепізодів у США, зокрема у столиці країни – Вашингтоні. Також відзняли міське вбрання на Андрієвському узвозі у Києві. Такі фотоісторії є незвичними, бо зазвичай знімають лише село», – повідомила авторка проєкту Олена Браво. За її словами, цікаво було спостерігати за реакцією перехожих під час зйомок в центрі Києва, а ще більше позитивних емоцій отримали від небайдужих американців під час фотопроцесу у США.

«Таким чином ми робимо просвітницьку роботу навіть під час процесу зйомок. Бо саме інтерактивний процес є більш вдосконаленою методикою просування України у світі та зміцненню її позитивного іміджу», – наголосила Олена Браво.