Ukrainian San Antonio

View Original

Лідія Боднар-Балахутрак - Українсько-Американська художниця


Your browser doesn't support HTML5 audio

Розмова з Лідією Боднар-Балахутрак Lydia Bodnar-Balahutrak and Ukrainian San Antonio

Підписуйтесь на: Apple Podcasts | Google Podcasts | Stitcher | Spotify

Подкаст… що воно таке? Дізнайтесь тут.


Лідія Боднар-Балахутрак - наша нещодавня гостя у подкасті «Завзятість» від Українського Сан-Антоніо.  Лідія, Українсько-Американська художниця, і її художні роботи представлені у віртуальній виставці «Голодомор: Пам'ять», що присвячена 87-й річниці Голодомору, який стався в Україні в 1932-33 роках.

Будь ласка, приєднуйтесь до цієї бесіди, у якій ми обговорюємо художні роботи, представлені на виставці, як подорожі Лідії Україною надихнули її загальну творчість, та українську спадщину.


Якщо вам сподобався наш подкаст, будь ласка залиште 5-зірковий відгук на платформі де ви слухаєте подкаст і напишіть ваші враження. Також, ми будемо вдячні, якщо ви поділитесь подкастом Завзятість з вашими близькими та друзями. Щоб отримувати інформацію про майбутні епізоди, підпишіться на подкаст на Apple Podcasts | Google Podcasts | Stitcher | Spotify чи іншу платформу де вислухаєте подкасти.

У 1991 році художниця вперше подорожувала до України.   Вона згадує: «Українська земля відкрила мої очі і душу і показала її красу але також показала як Україна була спустошена радянським режимом. Роки радянського гніту залишили свій слід і були помітні скрізь. Братські могили розкривали, виявляючи жахливі історичні події, які давно заперечував радянський уряд. Люди страждали багато років але надія на краще не покидала їх - культура була багатою, але саботована."

Це нове знання про стільки невинних жертв не привело її до відчаю, а скоріше викликало нагальну потребу розповідати ці історії - що також було її історією.

Віртуальна виставка була розроблена Роксоланою Кармазин (Даллас), Крістією Бриндзією (Х'юстон), Ксенією Рихтицькою (Детройт), Анізією Кармазин (Пітсбург) та Олею Черкас (Санкт-Петербург), команда віртуальної виставки працювала у співпраці з художницею, яка люб'язно поділилася нею На виставці буде представлено 26 робіт змішаного мистецтва.

Образотворче мистецтво надає потужний і відчутний об'єктив, завдяки якому можна пережити історію та досвід людини. Твори мистецтва, представлені тут вражають і наповнюють тугою.

"Ми повинні шукати, щоб вшанувати жертви і визнати минуле, щоб ми могли рухатися далі", - стверджує художниця.

Лідія Боднар-Балахутрак працює на факультеті школи-студії Школи мистецтв Гласселла в Музеї образотворчих мистецтв у Х'юстоні. Її роботи можна знайти в музеях та приватних колекціях США та Європи.

Виставка проходить практично по всьому Техасу та Америці протягом листопада 2020 року, місяць що присвячений вшануванню пам’яті Голодомору-Геноциду. Голодомор означає вбивство голодом, і це слово використовується для опису жаху, який Сталін та його урядовці чинять чоловікам, жінкам та дітям у свідомій політичній політиці винищення голодом. Голодомор 1932-33 років забрав в Україні мільйони життів.

Поділіться вашими думками:

Допоможіть подкасту “Завзятість” рости далі:

Дякуємо за прослуховування! І чекаємо на наступному епізоді “Завзятість”!